Dukan Birası Nedir?

Dukan Birası Nedir?

Alınan fazla kilolar vücudun belli bölgelerinde yağ birikimine neden olurken metabolizmanın yavaş çalışması da kilo vermeyi zorlaştırır. Ama egzersiz, beslenme ve bunun yanı sıra sağlıklı kilo verdiren içeceklerle vücudu yağlardan kurtarmak mümkündür. Bu mucizevi sağlıklı içecekler tüm fazla kilolardan arınmanıza, şişkinliğinizin azalmasına ve vücudunuzda birikmiş olan toksitleri atmanıza yardım eder. Dukan birası ise şişkinlik konusunda yardıma ihtiyaç duyan kişilerin bir numaralı içeceği.

Kilo verdiren sağlıklı içecekler hazırlamak oldukça kolay.  İhtiyacınız olan tek şey 5 dakika.  Egzersiz ve diyet yapamıyorsanız kilo vermek için bu içecekler en iyi seçeneğiniz. Bu sağlıklı, kilo verdiren içecekler pek çok besleyici maddeden oluşuyor. Bu maddeler metabolizmayı kuvvetlendirerek hızlanmasını sağlar ve birçok faydayı yanlarında getirirken kilo verilmesine de yardımcı oluyor.

Dukan Birası Faydaları

İçindeki alkolden değil ama biraya benzer görünüşünden adını alan Dukan Birası, Beslenme uzmanı Pierre Dukan tarafından yapılmış bir içecektir. Limon, yeşil çay, su ve soda olmak üzere 4 bileşen ile hazırlanan bu içecek zayıflama destekçisi olarak gündeme oturdu.  Dukan birası vücutta bulunan ödemin atılmasına ve yağ yakımına destek olarak kilo vermeyi hızlandırır.  Dukan birası diyet süresince kilo vermeye yardımcı olan bir detoks içeceğidir. Dukan birasının faydaları ise şöyledir:

 • Vücutta toplanan ödemin atılmasına yardımcı olur.
 • Dukan birası, bağırsakların hareketlerini düzenler ve hızlandırır.
 • Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.
 • Kilo kaybına yardımcı olur.
 • Vücuttaki fazla yağ yakımını destekler.
 • İçinde bulunan maden suyu nedeniyle vücutta mineral eksiği tamamlanır.
 • Uzun süreli tokluk hissedilmesini sağlar.
 • Dukan birası doğal içeceklerden yapıldığı için alerjisi olan ya da bir hastalığı olan kişilere yan etkisi olmaz.
 • Karaciğerin temizlenmesini sağlar. Karaciğerin düzgün çalışarak görevlerini yerine getirmesini destekler.
 • Vücutta bulunan şişkinliklere son verir.
 • Dukan birası, günlük olarak alınması gerekli olan sıvı miktarına katkı verir.

Evde Dukan Birası Nasıl Yapılır?

Dukan birası yapım tarifi oldukça kolaydır. Evde bu içeceği yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler, bir şişe maden suyu, 750 ml su, 2 yemek kaşığı ya da 2 poşet yeşil çay, yarım limonun suyu. Önce suyu kaynatılır. Sonrasında demlemeye uygun olan sıcaklığa varması için 2 dakika bekletilir. Ardından yeşil çay demlenir. Çay soğuduktan sonra yarım limonun suyu ve bir şişe soda eklenir.  Karışım bir gece buzdolabında bekletilir. Burada önemli olan nokta karışımın buzdolabında bekleyen karışımın bir gün içinde bitirilip ertesi gün için yeniden hazırlanması gerektiğidir.

Dukan Birası Zayıflatır Mı?

Son günlerde gündemi meşgul eden Dukan birası ödem atımı, yağ yakımı ve metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca sindirim sistemini düzenler, bağırsakları hızlandırır.  Ancak Dukan birası pek çok faydasının yanı sıra tek başına zayıflamak için yeterli değildir. Sağlıklı bir diyet ve egzersiz programı ile içildiğinde kilo verimine yardımcı olur, kilo vermeyi hızlandırır.

Dukan Birası Günde Kaç Bardak İçilmeli

Dukan birası zararlı kimyasallar içermez bu nedenle bir rahatsızlığı olan kişilerde olumsuz bir etkiye sebebiyet vermez. Ancak fazla içiminde içinde bulunan limon ve soda kalp hastalığı veya yüksek tansiyon gibi kronik rahatsızlığı olan kişilerde ani dengesizliğe sebebiyet verebilir. Bu yüzden kronik rahatsızlığı olanlar dukan birası içmeden önce doktora danışmalıdır.

Dukan birası düzenli tüketilir fakat bu belirli aralıklarla olmalıdır. 15gün boyunca her gün içilip sonra 5 gün ara verilmesi gerekir. Bu şekilde içildiğinde vücut tarafından içeceğe ait olan yararlar kaydedilmez, vücut dukan birasına karşı bağışıklık kazanmaz ve olumlu etkilerden daha fazla sonuç alınır.

Previous Post
Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.