Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

Karınca yumurtası yağı,  ağda, epilasyon ve lazer gibi yöntemlere rağmen halen popülerliğini korumaya devam ediyor. Günümüzde doğal tüy dökücü bir yağ olan karınca yumurtası yağı, vücuttaki tüylerden kolay ve acı çekmeksizin kurtulma yöntemi veriyor. Bu yağ doğal olduğu için her yaş kesimi güvenle kullanıyor.  Karınca yumurtası yağı ağda, epilasyon ve lazer gibi yöntemlere sağlıklı bir alternatif sunuyor.

Karınca yumurtası yağının doğal olması hem yetişkinler de hem de çocuklarda güvenle kullanılmasına imkan veriyor. Düzenli kullanımı ile tüylerde azalma ve seyrelme olmasını sağlıyor. Aynı sırada ağda yapılan bölgeyi nemlendirerek beslenmesine katkıda bulunuyor. Doğal tüy dökümü sağlayan bir yağ olan karınca yumurtası yağının işlem sırasında acı vermemesi de bu yağın tercih sebepleri arasındadır.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Karınca Yumurtası yağı kullanılmadan önce o bölgede bulunan kıllar temizlenir.  Bu amaçla öncesinde ağda, epilasyon ya da farklı yöntemler kullanılabilir. Daha sonra uygulama yapılan o bölgede oluşabilecek herhangi bir hassasiyet için 20 dakika beklenilmesi gerekir. Ardından tüy dökücü olan bu yağ, dairesel masaj hareketleriyle o bölgeye uygulanır. Yağ kullanıldıktan sonra yıkamaya ya da durulamaya ihtiyaç yoktur.

 Uygulama yapılan bölgede bulunan kıllar yeniden çıktığında aynı işlem tekrar edilir. Aynı bölgede yapılan düzenli uygulama sonrasında zaman içinde kıllarda azalma ve seyrelme görülür. Bu nedenle karınca yumurtası yağının faydasını tam anlamıyla görebilmek için düzenli kullanım ve kullanım öncesi yapılacak işlemlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Karınca Yumurtası Yağı Faydaları

Pek çok faydası olan Karınca yumurtası yağı ilk olarak İran’da bulunmuştur. Adı toplumda yaygın olarak bilinmesine rağmen yararları konusunda fazla bir şey bilinmemektedir.  Vücudu pürüzsüz hale getirmekte olan yağ, acılı bir işlem olan ağda ve epilasyon sonrası o bölgeye sürüldüğünde tüyleri zamanla azaltır ve yok eder. Bu yağın faydaları şu şekilde sıralanabilir:

•    Vücuda uygulanan bu yağ sağlıklı bir görünüme sahip olunmasını sağlar.

•    Uygulandığı bölgenin parlamasını ve beyazlamasını sağlar.

•    Vücudu pürüzsüzleştirir ve lazer, ağda ya da epilasyon sonrası sürüldüğünde tüylerin geç çıkmasını sağlar, seyreltir ve azaltır.

Karınca Yumurtası Yağı Yüze Sürülür Mü?

Vücutta bulunan kıllar için kullanılan karınca yumurtasının yağı, yüzde kesik ya da yara yoksa yüze sürülebilir. Yüz ağdası ya da bıyık bölgesi temizlenmesi sonrası kullanılır. Yüzünüzde ağda kullanmıyor olsanız dahi cilt bakımı sırasında yüzünüze sürebilirsiniz. Zira karınca yumurtası yağı yüzünüze ışıltı ve parlaklık kazandırır.

Karınca Yumurtası Yağını Ne Sıklıkla Kullanmalıyım?

Karınca yumurtası yağı, iki günde bir kullanılabilir. Yağ uygulanacak bölgeye iyice masaj yaparak yedirilmelidir. Yağ sürülen bölgenin bir yerlere değmesi ya da sürtmesi önemli değildir.  En hızlı etki için duştan sonra bir gün ara ile kullanılması tavsiye edilir.

Previous Post
Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.