Ozon Tedavisi Nedir? Ozon Tedavisi Faydaları

Ozon Tedavisi Nedir?  

Ozon, oksijenin triatomik ve kararsız bir formudur.  Ozon Tedavisi, oksijen ile yaşam sürmekte olan canlılar için önem taşıması ile birlikte tıp alanında farklı hastalıkların tedavisine de kullanılır. Enfeksiyon hastalıkları da dahil olmak üzere türlü cilt hastalıklarında da tedavi etkisi oldukça yüksek bir tedavi şeklidir. Vücudun oksijensiz kalmasına bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklarda daha çok kullanılır. Yani bazı hastalıklar vücuttaki oksijen miktarını  arıtarak tedavi edilebilmektedir.

Ozon Tedavisi Faydaları

Ozon Tedavisi ile vücut dokularına bol miktarda oksijen gönderimi sağlanır. Bu nedenle de tıp tarihinde oldukça etkili bir buluştur diyebilir. Örneğin; özellikle diyabet (şeker hastalığı) olan kimselere iyileşmeyen yaralarda kurtarıcı etkisi defalarca kanıtlanmıştır. Bu ve bunun gibi deri hastalıklarında sıklıkla kullanılır. Ozon tedavisinin bir faydası da uygulanan birçok tedaviyle aynı anda kullanılmasına rağmen diğer tedavilere olumsuz bir etkisinin gözlenmemesidir. Bu da tedaviyi daha cazip bir hala getiriyor.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon Tedavisi uygulama şekilleri farklılık gösterir. Bunlardan birincisi hastadan alınan kan içerisine ozon karıştırıp hastaya bir damlalık yoluyla verilir.

İkinci yöntemde içerisinde ozon bulunan torbalar vücudun ihtiyaç olan yerlerine yerleştirilir.

Üçüncü yöntem rektal yöntemdir. Bu yöntemi bireyler kendileri de uygulayabilir ve hiç bir acı hissi duymadan bağırsakların oksijenlenmesi sağlanır.

Dördüncü yöntem ise ağrılı eklemlere enjekte edilmesidir. Mutlaka bilinçli ve eğitimli biri tarafından uygulanmalıdır.

Tüm bu yöntemler sayesinde tedavi olan ya da hastalığın seyrini geciktiren birçok hasta tespit edilmiştir.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon Tedavisi fiyatları da birçok ücretli tedavi yöntemlerindeki gibi değişkenlik gösterir. Bu değişkenlikler de hastalığın türü ve tedavi süresine göre farklı uygulama şekillerinin olmasından kaynaklıdır. Çok kısa süreli tedaviler olduğu gibi uzun süreli ve daha fazla emek sarf etmeyi gerektiren ozon tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. 

Bir dizi hastalığa karşı etkin bir yöntem olarak uygulanan ozon tedavisi koah hastalığından tutun da kanser tedavisi de dahil olmak üzere başarı elde edilmiş bir yöntemdir. Bundan dolayı da yan tedavi mı yoksa asıl tedavi mı olarak uygulanıp uygulanmayacağı da fiyat konusunda belirleyici bir etkendir.

Previous Post
Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.