Protez Saç Nedir? Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Protez Saç Nedir?

Saç, kişinin fiziksel görünümünün nadide parçalarından biridir. Görüntünün yanında bireye verdiği özgüvenle de sosyal yaşama katkı sağlamış olur. Zamanla türlü nedenlerden dolayı saç kaybı meydana gelebilir. Görsel anlamda yaşamında değişime açık olan herkes, protez saç uygulaması yaptırabilir. Peki protez saç nedir? Bakımı nasıl yapılmalıdır? İşte detaylar…

Protez Saç Bandı Ne İşe Yarar?

Protez saç bandı ne işe yarar sorusunu cevaplamadan geçmek istemedik. Bu bantlar, protez saçın baş üzerinde sabitlenmesi amacıyla kullanılıyor. Tabii bu bandın tutuculuğunu etkileyen birçok detay bulunuyor. Her kafa derisi bu bandı tutmayabilir. Protez saç kullanan bireylerin yaşadığı ülke nemli ise maruz kalınan nem düzeyi protez saç bandının kısa sürede erimesine sebep olabilir. Böyle durumlar için tasarlanan özel protez saç bantlarından kullanmak daha iyi olacaktır.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kişinin gerçek saçlarına uyguladığı her ürün, protez saça da uygulanabiliyor. Tabii her daim kaliteli ürünlerin kullanılması gerekiyor. Protez saçlar için özel şekilde üretilen saç bakım ürünlerini kullanmak olası tehlikelerin önüne geçilmesi açısından büyük oranda fayda sağlar. Aksi halde tahriş ve kızarıklık gibi can sıkıcı sorunlar ortaya çıkabilir.

Protez Saç Ömrü Ne Kadar?

Protez saç uygulamasının ömrü son derece uzundur. Bu önemli uygulamada kullanım düzeyi, saçın ömrüne ve kullanılan saçların kalite düzeyine göre değişecektir. Saç protezleri, doğru biçimde olan bir kullanımla 5 seneye kadar kullanılabilir. Kullanıcının saç protezini kullanım şekli de protezin ömrünü uzatan/kısaltan ölçütler arasında yer alır. Aynı saç protezinin aynı gün yapıldığı iki kişiden biri bu saçı beş sene kullanabilirken diğeri 2 sene kullanabilir. Bu aslında durumun kişiden kişiye değiştiğinin en önemli kanıtıdır. Protez saç ömrü ne kadar sorusunun en önemli yanıtını bu şekilde anlayabiliriz.

Ortalama Protez Saç Fiyatları

Protez saç uygulamasından yararlanmak isteyen birçok birey, ortalama protez saç fiyatları hakkında bilgi almak istiyor. Her firmanın verdiği fiyat skalası birbirinden farklı olsa da ortalama bir meblağ söylemek mümkündür. Protez saç fiyatları 2 bin 400 TL’den başlıyor ve saç modeline göre 3 bin ila 5 bin TL arasında değişim gösteriyor. Pandemi süreci nedeniyle her şeye zam gelirken protez saç sektörüne de büyük bir zam gelmiş oldu.

Previous Post
Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.