Protez Tırnak Nedir? Protez Tırnak Fiyatları

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak birçok türde üretilen, tırnakların olduğundan daha uzun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan bir uygulama çeşididir. Protez tırnak uygulamasının birden fazla türü olmasıyla birlikte kişinin tırnak yatağına göre değişiklik gösterir. Yani protez tırnak nedir sorusunun yanıtı bir hayli geniştir. Özellikle tırnak yeme alışkanlığını bırakamayan bireyler, protez tırnak uygulaması yaptırmak ister.

Protez Tırnak Kime Yaptırılmalı?

Protez tırnak kime yaptırılmalı sorusu birçok kişinin aklını kurcalıyor. O halde yanıtlayalım; protez tırnak uygulaması tırnak yiyen, tırnak etlerinde sorunlar olan, tırnak mesafesi kısa olan, düzenli manikür yaptırmak istemeyen ve uzun tırnaklara sahip olmayı dileyen herkese uygulanabilen bir tırnak işlemidir. Güvenilir bir yerde yaptırılması önerilir.

Halk Eğitim Protez Tırnak Kursları

Halk Eğitim merkezlerinin açtığı güzellik kurslarına son senelerde protez tırnak kursları da dahil edilmeye başlandı. Kozmetik sektöründe her gün yeni alanlar açılıyor, halk eğitim merkezleri de bu durumu görmezden gelmiyor ve bu alanda birçok kişiyi yetiştirip iş dünyasına hazırlıyor. İsteyen herkes bu kurslara başvurup kaydını yaptırarak protez tırnak uygulamasına dair her bilgiyi işe dönüştürebilir.

Protez Tırnak Nasıl Çıkar?

Protez tırnak hiçbir zaman kişinin kendi kendine çıkarabileceği düzeyde bir tırnak modeli değildir. Protez tırnak çok daha doğal bir görüntü vermesi nedeniyle tercih ediliyor. Bu tırnak dilendiği zaman çıkarılabilir fakat bir uzman vasıtasıyla çıkarma işlemi yapılması çok daha mantıklı olacaktır. Bu tırnaklara asla metal törpü temas ettirilmemeli, her daim kağıt törpü kullanılmalıdır. Tırnak makası ile kesilmemelidir. Profesyonellere danışmak ve tırnakları onlara çıkarttırmak en mantıklı adımdır.

Protez Tırnak Fiyatları

Protez tırnak fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösteriyor olsa da ortalama bir şekilde rakam aslında bellidir. Protez tırnak uygulaması 2 adımdan oluşur. İlk adım tırnağı takmakla alakalıdır. İkinci adım protez tırnak bakımıdır. Bu işlemler toplamda 250-1000 TL arasında geniş bir fiyat skalası izlemektedir. Net bir rakam belirtmek çok zordur.

Evde Protez Tırnak Yapımı Mümkün Mü?

Evde protez tırnak yapımı imkansız değildir. Fakat güvenilir, dayanıklı bir protez tırnak oluşturmak son derece zorlayıcı olacaktır. İşi profesyonel ellere bırakarak hareket etmek en kayda değer sonucu alma konusunda etkin rol oynar. Güvenilir bir güzellik merkezinde yaptırılması gereken bir işlemdir.

Jel Protez Tırnak Nedir?

Jel protez tırnak, tırnak uygulamaları arasında en sık tercih edilenlerden biridir. Tırnak üzerine sürülen ve kurudukça sert hale gelerek tırnak görünümünü alan bir jel yardımıyla uygulanır. El bakımına vakit ayıramayan bireyler için vazgeçilmez güzellik uygulamalarından biri olmaktadır.

Previous Post
Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.